Ako vzniká z nenápadného jednofarebného trička  celkom nové, vynovené a  originálne „hand-made“  tričko s nápadom ?

Prezradíme to všetkým záujemcom :

Jasna má pripravených vždy niekoľko kusov, ktoré čakajú na svoju svoju premenu … Vo voľnom čase   tvorí len tak pre radosť, batikuje rôznymi technikami a skúša rôzne postupy.  Vždy má v zásobe zopár nových vecí, ktoré čakajú na svojho nového majiteľa.  Počiatočný impulz je chuť vytvoriť niečo pekné a nezvyčajné … Jasna : “Vyberiem tričko, pohrám sa s materiálom, predstavím si, kto asi ho bude nosiť, prispôsobím voľbu nového vzoru kvalite a farbe pôvodného trička a pustím sa do toho… vymyslím si spôsob vytvorenia batiky, namiešam farby, zviažem tričko dľa svojej fantázie, hodím do hrnca s farbou a … čakám na výsledok.” Ten väčšinou  VŽDY PREKVAPÍ :-) Tričko sa vyberie z farbiaceho kúpeľa, rozviažu sa nite, povrázky, tričko sa okúpe /vymýva v čistej vode       ( aj 6 – 8 x podľa potreby ). Potom sa odstredí, vizuálne sa skontroluje výsledok a ak sa javí dostačujúci, tričko sa nechá sušiť, vyžehlí … Potom sa príležitostne ukáže niekomu, komu sa zapáči a zatúži po ňom :-) :-) . To je časť práce na tričkovej premene… Ak na batikovanom tričku vzniknú zaujímavé pIochy, ktoré priam nabádajú na dotvorenie do „obrazov“ – tričko prevezme Peter-Horislav, a svojím vnútorným videním dotvára kresbu na farebnej ploche najprv vo svojej fantázii…. Potom vezme špeciálne farby na textil a nechá sa unášať tvorivou vlnou kreatívnej múzy, s pomocou ktorej vznikne to, čo vidíte na našej prezentácii v časti GALÉRIA…. Najväčšiu radosť obaja máme, keď niekto zo známych, menej známych alebo úplne neznámych bytostí objaví ten svoj model pre seba, ktorý ho na prvý pohľad zaujme a získa jeho sympatie …. výmenný obchod je už len zakončením nášho tvorivého procesu …

Radšej však tvoríme pre niekoho konkrétneho, na objednávku. A to podľa požiadaviek toho, kto si tričko u nás objedná. Dohodneme  veľkosť, strih a farbu . Vezmeme do úvahy predstavy toho, kto chce vlastniť niečo jedinečné, vymykajúce sa zo šedého priemeru.

Ak máte svoju predstavu, čo by ste chceli mať na „svojom“ tričku, kontaktujte nás, a podľa  Vašej predstavy  Vám „vykúzlime“ taký model trička, aký zaručene neuvidíte na nikom inom. Lebo o tom to je, že každý jeden kus je originál, a každé jedno osobité tričko má svojho nositeľa, ktorého si nejakým spôsobom pritiahne….Naším najväčším zadosťučinením je to, ak si naše / Vaše tričko obľúbite tak, že sa stane „Vašou kožou“, poznávacím znamením Vašej originálnej osobnosti.