Čo ťa v živote inšpiruje?

Vnútorný svet i svet naokolo :-) Takisto ma inšpiruje môj muž svojou životnou filozofiou i svojou tvorbou. Tiež rodičia a najbližší priatelia. A samozrejme príroda- v tej je nekonečný zdroj nápadov.

 

Čo ťa nakopne, keď sa potrebuješ pohnúť ďalej?

Meditácia, prechádzka prírodou, tvorba iných umelcov.

 

V čom vidíš zmysle života?

Univerzálny zmysel života neexistuje, je na každom z nás aký mu dáme. Pre mňa je hlavný zmysel zväčšovať svoju “kapacitu milovať” a odstraňovať zo svojho života všetko čo ma v tom brzdí. Zbavovať sa strachov, zdedených deštruktívnych programov myslenia a pestovať dobré návyky. A baví ma tvorba a inšpirovanie ostatných k tvorbe.

 

Čo ťa najväčšmi vystihuje a akú stopu chceš zanechať v tomto živote?

Hravosť, zvedavosť, radosť z maličkostí… A čo chcem zanechať? Chcela by som zúrodniť kus zeme niekde na strednom slovensku a vybudovať rajskú záhradu pre seba a svoju rodinu. Ale hlavne chcem žiť život vedome a tak, aby som sa vyhla zbytočnému utrpeniu, ktoré si často samy spôsobujeme našim myslením. Prežiť každú minútu naplno ako by mala byť posledná, nič neľutovať a neobzerať sa späť. Život je o neustálom pohybe vpred. To mi dáva zmysel.

 

Čo je charakteristické (poznávacie znamenie) tvojej tvorby?

Moja tvorba silno spätá s hľadaním vnútornej slobody a sily a nachádzaní cesty späť ku zdroju stvorenia. Momentálne už dlhšiu dobu pracujem s témou ženstva, prírody a rituálov Hlavné posolstvo obrazov ale ostáva priniesť do sveta viac svetla.